2015-08-29

MONOLOG Z KSIĄŻKĄ W DŁONI *Fangirl to ja*


Hejka! Jak wam mija ostatni weekend wakacji. Mi bardzo szybko. :( Aktualnie czytam Dary Anioła i Miasto Niebiańskiego Ognia. Zaczęłam w czwartek. Bardzo się boję o Simona. Jak mu się coś stanie to chyba zwariuję. ;( 
Dzisiaj przygotowałam dla was TAG #fangirltoja. Miłego czytania. 

1.Kim dla Ciebie jest „fangirl”?
Idealne pytanie: Fangirl to cała ja. Czytam książki, fanfiki. Piszę swoje. Za każdym razem gdy słyszę piosenkę mojego idola albo mam okazje czytać fragment czy nawet krótki cytat z książki to od razu wyskakuje mi uśmiech na twarzy. J  Czekam z niecierpliwością na ten czas kiedy wezmę książkę do reki po całym dniu nauki.  Na nowe książki Cassandry Clare czy jakiegoś innego ulubionego autora. Zarywam noce na czytanie.  
(-Mamo jeszcze jeden rozdział i idę spać. – Co mówię.
-  Mamo skończę książkę i może pójdę spać.- Co myślę.)
Sprawdzam czy każda plotka jest prawdziwa np. Dumbledore gejem. Czytam blogi o bohaterach ulubionych książek.
Wchodzę w świat książek i nie ważne, co by się działo ja będę czytać.
Jestem właśnie taką Fangirl.

2. Twój fandom/fandomy.
Tutaj będzie kilka pozycji. Zacznę od tych, w których jestem najdłużej, najbardziej je lubię i jestem w nich najbardziej aktywna <3 .
  • Potterheads (HARRY POTTER)
  • Directioners (ONE DIRECTION)
  • Shadowhunter (DARY ANIOŁA)
  • Twihardsn (ZMIERZCH)
  • Tributes (IGRZYSKA ŚMIERCI)
  • Divergent (NIEZGODNA)
  • Swiftie (TAYLOR SWIFT)


3. Kiedy i od czego się zaczęła Twoja przygoda z tym fandomem?
To może opisze dwa fandomy, bo nie chce mi się pisać aż o siedmiu. J
DIRECTIONERS
Kiedyś z koleżanką zachciało nam się oglądać zagraniczne X-Factor. I właśnie trafiłyśmy na finał albo półfinał. I tam była cała grupa One Direction. Spodobało mi się jak śpiewają. I tak jakoś się zaczęło. Słuchałam ich piosenek. Czekałam na następne. Zachwycałam się słowami, teledyskami i w ogóle. Śledziłam ich występy na koncertach. Niestety tylko w Internecie i teraz czekam na ich koncert w Polsce (myślę że będzie; mam taką nadzieję).
Nie wiem jak przeżyłam odejście Zayn’a. Był według mnie najlepszy z całego zespołu (w sensie głosowym), ale się na niego obraziłam, bo zostałam przy One Direction, a nowych piosenek Zayn’a nie słucham. Więc, tak…
20. 08. 2015r. to jest dzień na który czekałam bardzo długo. Wszyscy Directioners wiedzą, co się działo inni pewnie też. Była premiera nowego teledysku do piosenki Drag me down! Tyle na to czekałam. Moja reakcja była taka jak prawdziwej Fangirl wiec wiecie, co się działo. J
 *Łączmy się w bólu wszystkie Directioners L Myślę, że One Direction jednak będzie nadal zespołem i to jest tylko przerwa tak jak mówią. Nie che żeby się rozstali. Tworzą naprawdę zgrany zespół i przepiękne piosenki.

POTTERHEAD
Ten fandom to normalnie kocham całym sercem. Nie wiem czy można powiedzieć, że dorastałam razem z Harrym Potterem, bo pierwszy raz film, oglądałam jak miałam 7-8 lat. Tak, właśnie zaczęłam od filmu. I tego bardo żałuję.
Książkę znalazłam w bibliotece szkolnej dopiero w czwartej klasie podstawówki i czytałam. Powoli mi to szło, ale czytałam. I czytałam. I czekałam na następne książki i filmy.  Na książki też. Wiecie jak to w bibliotece szkolnej. Nidy nie ma tych książek, które chcesz czytać. Tylko lektury. Chociaż są wyjątki. Ale przeczytałam całą serię. Ostatnio też sobie odświeżyłam.
Za każdym razem jak mam czas to w wakacje zasiadam przed telewizorem i oglądam Harry’ego Pottera. Taka tradycja.

4. Jakie jest Twoje najmilsze wspomnienie związane z tym fandomem?
To może teraz inny fandom. Nie chce cały czas pisać o jednym, a po za tym to jest jedyne, co mi przychodzi do głowy w tym momencie.
SHADOWHUNTER
Do biblioteki w mojej miejscowości tak koło kwietnia dołączyła cała seria Darów Anioła. Mi się udało tylko pierwszą część wypożyczyć. Następne już były pozajmowane przez innych. Miasto kości tak mi się podobało, że myślałam, że nie wytrzymam tyle czasu czekać aż książka będzie „wolna”. Na szczęście moja ciocia mnie uratowała i mam całą, swoją, tylko dla mnie serię Darów Anioła. Wszystkie sześć książek. Została mi jeszcze jedna część i zaczęłam ją czytać. Zostało mi tylko 200 stron. Wiec skończę jutro albo dziś w nocy. Nie wiem. ;)

5. Fandomy, z których wyrosłaś/opuściłaś?
JONATIC
Zanim zaczęłam słuchać One Direction Słuchałam Jonas Brothers. Sama nie wiem, dlaczego właśnie ten zespół, ale słuchałam przez prawie dwa lata ich piosenek i później zginęli śmiercią naturalną. To był pierwszy mój prawdziwy fandom, a nie tylko słuchanie piosenek.

6. Twoje OTP
Co za głupie pytanie: Draco i Hermiona. Nie wiem jak może być inaczej. Pasują do siebie. I za każdym razem, gdy czytam książkę albo oglądam film i oni są w tej samej sali to jestem jeszcze bardziej pewna tego, że oni do siebie pasują. To się rozumie samo przez siebie. J

7. Twój fandomowy chłopak/mąż (postać fikcyjna/celebryta)
 Ogłaszam uroczyście, że moim mężem jest Simon (nie, nie Snow). Simon Lewis. Z Darów Anioła. Od początku czekałam aż pojawia się jakieś sceny gdzie on bierze udział. <3 (W sensie w książce, bo filmu jeszcze nie oglądałam. Czekam na serial. ^^)

8. Gdybyś miała okazję spotkać się z Twoją ulubioną postacią fikcyjną/celebrytą, co byś im powiedział?
Jakbym poznała hmm… powiedzmy, że mojego męża. To moja reakcja byłaby następująca
  1. Jeżeli bym nie zemdlała to podeszłabym do niego i powiedziałabym: „kocham ziemniaki”. Moje zdenerwowanie byłoby maksymalnie duże, że nawet nie kontrolowałabym swoich myśli, słów i w ogóle.
  2. Teraz nie mogłabym wydusić już z siebie żadnego słowa. I na tym koniec.
Bosko, co nie. Tak właśnie się marnuje moja miłość. ;)

9. Czy zdarzyło Ci się, że ktoś Cię krytykował/wyśmiał z powodu lubienia czegoś. Co chciałabyś powiedzieć takim osobom?
Najczęściej krytyka pojawia się w sprawie fandomu DIRECTIONERS.  
A oto moje słowa:
„Nie wiem, dlaczego wyśmiewacie ten zespół. Ich fanów. Ich piosenki. Przecież to jest zespól, który tworzy muzykę szczególną dla niektórych ludzi. W tym dla mnie. Gdyby ktoś krytykował wasze ulubione zespoły, celebrytów czy fikcyjne postacie bylibyście szczęśliwi?” 
Nie wiem, dlaczego jest takie popularne krytykowanie Justina Biebera i One Direction. To już się stało chyba tradycją. Tylko, że ta tradycja jest dziwna.

10. Udało Ci się kogoś zarazić?
Tak. Tak. I jeszcze raz tak! Przekonałam moją kuzynkę do Harry’ego Pottera. Trochę czasu mi to zajęło, ale się udało.

***

Myślę, że moje odpowiedzi są wystarczająco długie i wyczerpujące.  J I wiecie już, co nie, co o mnie w świecie fandomowym. Dziękuję wam bardzo za komentarze :*

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie znak. Tylko nie Mroczny Znak. ^^
Komentuj, wyrażaj swoje opinie, bądź aktywny. Wiesz, ile to daje mi szczęścia? Każdy komentarz to wielkie wydarzenie. Nie jesteś tylko komentatorem. Jesteś najważniejszą osobą, jaka jest na świecie.
Dziękuje bardzo, że czytasz moje opinie i przemyślenia. Czuję się tym zaszczycona :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka