2016-04-27

RECENZJA #Szczęśliwa przystań

Okładka książki Szczęśliwa przystań
Autor: Melissa Senate
Tytuł: Szczęśliwa przystań
Tytuł oryginału: 
Liczba stron: 368
Rok wydania: 2013
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia


STRESZCZENIE:

Rebecca to młoda dziewczyna, która nie wie czy ta sytuacja, to miejsce, w którym się teraz znalazła jest dla niej dobre. Czy czuje się szczęśliwa w Nowym Yorku, przy swoim chłopaku. Chce coś zmienić, ale nie wie jak. Pomaga jej w tym umierający ojciec, który informuje ją, że ma siostrę: Joy. Rebecca na początku nie chce jej poznawać. Przecież nic ich nie łączy... oprócz ojca. Opuszcza miasto i udaje się do miasteczka w którym mieszka jej siostra. Wyrusza razem z nią autobusem miłości, na wycieczkę dla singlów. Próbuje znaleźć z nią wspólny język.


MOJA OPINIA:

Książkę oceniam w skali od jeden do dziesięć na 7.
Mało kto odważyłby się rzucić całe swoje dotychczasowe życie, chłopaka oraz pracę. Jednak pewne zdarzenia sprawiają, że się nad tym nie zastanawiamy. Tak było w przypadku Rebecki, która w ciągu jednego dnia musiała przyswoić tyle informacji. Chciała mieć przy sobie kogoś bliskiego, kto zrozumiałby ją i pocieszył. Wiedziała, że jej chłopak tego nie zrobi, bo on cały czas żyje pracą. Nie potrafi opuścić przestrzeni prawniczej. Więc zostaje jej siostra.

Czasami się zastanawiałam czy dziewczyna wróci z powrotem do Nowego Yorku. Jednak była wytrwała i dążyła do swojego celu. Po drodze na szczęście spotkała też chłopaka. I tu pojawia się problem. Rebecca była najbardziej niezdecydowaną osobą w kwestii miłości w świecie książek jaką znam. Nawet nie wiecie jak to denerwowało. Ja tu czekam na pocałunek, a ona mówi że ma chłopaka. Natomiast w innej sytuacji zapominała całkowicie o "mężczyźnie swojego życia z Nowego Yorku" i  zadurzała się w nowo poznanym Theo.

Pojawia się też kwestia ponad jednego miliona dolarów, które Rebecca dostała w spadku po ojcu. Dziewczyna chce być fair ze swoją siostrą i oddać jej połowę spadku. I tu pojawia się jej chłopak, który pragnie tych pieniędzy, a jeżeli będzie z Rebecką to tak jakby te pieniądze były częściowo jego. Nie wiecie nawet jakie on rzeczy mówił swojej dziewczynie! Że ta jej siostra to będzie chciała wszystko wziąć, zostawi ją bez grosza, okaże się przestępcą i inne takie historie. Widać było, że zależy mu tylko na jednym. Zapominał, że związał się z Rebecką dla miłości.

Książka opowiada historię dorosłych ludzi. Poznajemy życzliwość niektórych bohaterów, nienawiść, niezrozumienie i dużą dawkę miłości.
Przewija się też watek rozwodów. Tym autobusem miłości zazwyczaj podróżują mieszkańcy miasteczka, którzy się rozwodzą lub rozwiedli się jakiś czas temu. Przedstawiają oni tam swoje historie, mówią otwarcie o swoich przeżyciach i problemach. Szukają wsparcia wśród innych osób w podobnej sytuacji.
W książce pojawiało się bardzo dużo bohaterów. Jedni się pojawiali, a inni odchodzili. Jednak zapamiętanie ich imion i osobistej historii nie było niczym trudnym.Chyba pierwszy raz mogę powiedzieć coś o każdym bohaterze z osobna. Nie są dla mnie oni zlaną masą, a to dobrze świadczy.

Podsumowując: "Szczęśliwa przystań" to książka, która wnosi wiele do życia i mówi żeby walczyć o siebie do samego końca. Warto ją przeczytać, chociażby po to by poznać Theo, który jest najbarwniejszą postacią z tej książki. 16 komentarzy :

 1. Chcę! :)

  Buziaczki! ♥
  Zapraszam do nas :)
  rodzinne-czytanie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Na początku jakoś mnie ta książka specjalnie nie zaciekawiła, jednak sama akcja może wydawać się nawet przyjemna w czytaniu! :)

  Pozdrawiam,
  http://miedzypolkami-ksiazki.blogspot.com/2016/04/dwor-cierni-i-roz.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To teraz czas na podróż w poszukiwaniu tej książki

   Usuń
 3. Bardzo dobry tekst, książka idzie na listę "Do przeczytania" :') Tymczasem nominowałem Cię do TAGu, więc jeśli jesteś zainteresowana, zapraszam :)
  http://belikovbookblog.blogspot.com/2016/04/mrozny-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, spróbuję jak najszybciej wykonać :)

   Usuń
 4. Nie znałam wcześniej tej książki, ale lubię od czasu do czasu poczytać sobie takie życiowe historie, więc chętnie się z nią zapoznam :) /Klaudia

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaciekawiłas mnie nią, nie słyszłam nic o niej ani nawet mi nigdy nie migneła nigdzie, ale uwazam, ze warto :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwacje i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Skoro autorka potrafiła świetnie scharakteryzować taką ilość bohaterów, to musi umieć pisać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaciekawiłaś mnie.
  ~Bella

  Www.magiawczytaniu.bloog.pl

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie znak. Tylko nie Mroczny Znak. ^^
Komentuj, wyrażaj swoje opinie, bądź aktywny. Wiesz, ile to daje mi szczęścia? Każdy komentarz to wielkie wydarzenie. Nie jesteś tylko komentatorem. Jesteś najważniejszą osobą, jaka jest na świecie.
Dziękuje bardzo, że czytasz moje opinie i przemyślenia. Czuję się tym zaszczycona :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka