2016-08-25

RECENZJA #English Matters

Witajcie!
Nadszedł czas na recenzję kolejnego magazynu English Matters. Dwumiesięcznik (wrzesień/październik) przypadł mi do gustu i każdy artykuł był poświęcony tematyce, która mnie interesuje. Dlatego z wielką chęcią poznawałam kolejne. Wydaje mi się, że to jeden z najlepszych wydań tej gazety. :)

This and That

Jak zwykle w tej części pojawiło się wiele ciekawostek z życia codziennego oraz kilka przydatnych gadżetów (np. toothpaste tube sueezer - przyrząd do wyciskania pasty z tubki).Nie zabrakło też sposobu na zapełnienie wolnego czasu w postaci wsłuchiwania się w program TED. Można zarazem uczyć się angielskiego i zagłębiać się w "idee warte propagowania"

People and Lifestyle

Ta sekcja zawierała aż trzy artykuły i wywiad z blogerem oraz trenerem personalnym, który opowiada o swojej pracy. Wszystko zaczęło się od opisu życia i kariery politycznej obecnego premiera Kanady Justina Trudeau. Ciekawym doświadczeniem było poznać poglądy polityczne z innej strony świata. Nie zabrakło też tabelki z informacjami o tym zakątku świata.
Artykuł o "grypie dobrobytu" (affluenza) przedstawia problem ludzkości polegający na nadmiernym skupianiu się na kupowaniu nowych rzeczy, które prawdopodobnie się nikomu nie przydadzą. Jakoś nigdy nie pomyślałam, że można za dużo kupować. Nawet w kwestii książek...
Aborcja to kontrowersyjny temat, jak się okazuje od zawsze. W tym tekście pokazane są różne historie tego zabiegu od pierwszych cywilizacji aż do dzisiejszych czasów. Ogólnie rzecz biorąc, temat wreszcie został przybliżony. Nie jest to tylko puste zdanie: Aborcja jest zła.

Culture

Święta, święta... i święta! Codziennie znajdzie się okazja by zorganizować uroczystość. A jak to wygląda w Ameryce, kraju, którego kulturę z wielką chęcią poznaję? Jednym słowem: bogato. Przybliżono tu największe i najpopularniejsze wydarzenia.
Kolejna część przybliża Londyn taki, jaki jest naprawdę. Miejsca, które są inspiracją dla piosenkarzy i reżyserów przybliżono w tym fragmencie.

Conversation Matters

Teraz część o imprezach i spotkaniach ze znajomymi. Nie są to opisy ciekawych miejsc, tylko sposoby jak porozumiewać się, proponować lub odmawiać uczestnictwa w zabawie. Znalazło się też kilka typowych zwrotów (np.to let your hair down - odprężyć się)

Science

Ludzki mózg może żyć wiecznie? Nawet po naszej śmierci bliscy mogą z nami rozmawiać? Ciągle nie mieści mi się to w głowie, ale technika idzie do przodu, więc wszystko jest możliwe, a artykuł pokazuje nam "jak to działa". Za kilka lat pewnie poznamy to na własnej skórze.

Travel

Australia! Już na sam widok tytułu chciałam tam się znaleźć. Zapewne jest to niezapomniane uczucie. Niby większość kraju to pustynia, ale miasta przy linii brzegowej są bogate w warte odwiedzenia miejsca. Podobnie jak nie można ominąć Wielkiej Rafy Koralowej. Jadę tam!

Leisure

Sławni niesławnie? Ploteczki? Zdrady? I od razu robi się ciekawiej. Generał działający w czasie wojny na dwa fronty albo krwawo-rządny i zarazem rozrzutny cezar. Prawdopodobnie nie usłyszycie tych ciekawostek na lekcji historii, więc zostaje poznać "Wielcy zdrajcy w dziejach świata" albo ten artykuł.

Language

Cały alfabet, lecz dziś nadszedł czas an literę E. Cała strona zwrotów, wyrazów oraz jedno miejsce w nazwie z literą E mają swoją część na ostatniej stronie magazynu.


Dziękuję serdecznie wydawnictwu ColorfulMedia!

Macie zamiar czytać English Matters? Może już jesteście po lekturze? Piszcie w komentarzach!

8 komentarzy :

 1. Muszę w końcu zaopatrzyć się chociaż w jeden numer tego magazynu :)
  Pozdrawiam!

  napolceiwsercu.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto, gdyż artykuły są różnorodne i na pewno znajdziesz coś dla siebie :)

   Usuń
 2. Ten post przypomniał mi, że muszę kupić ostatni numer gazety tego wydawnictwa, tylko tej włoskojęzycznej :)
  Pozdrawiam
  Tutti

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi by się coś takiego przydało, bo ostatnio intensywnie pracuję nad moim angielskim! :)

  obserwuję :)
  TEYZZ BLOG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To warto zatrzymać się przy tych magazynach w księgarni :)

   Usuń

Zostaw po sobie znak. Tylko nie Mroczny Znak. ^^
Komentuj, wyrażaj swoje opinie, bądź aktywny. Wiesz, ile to daje mi szczęścia? Każdy komentarz to wielkie wydarzenie. Nie jesteś tylko komentatorem. Jesteś najważniejszą osobą, jaka jest na świecie.
Dziękuje bardzo, że czytasz moje opinie i przemyślenia. Czuję się tym zaszczycona :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka