2016-11-24

RECENZJA #Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego

Autor: Michał Maj
Tytuł: Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego
Liczba stron:250
Rok wydania: 2016
Wydawnictwo: Pascal
opublikowane na: lubimyczytac.pl


OGÓLNIE O KSIĄŻCE:

Michał Maj to autor bloga Życie jest piękne!, który w swoich tekstach skupia się na podróżowaniu i spełnianiu marzeń. Książka "Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego" to poradnik, który przedstawia pierwsze zrealizowane marzenia autora oraz jego rady dla podróżujących.
Nie wystarczy marzyć, trzeba spełniać marzenia!

MOJA OPINIA:

Oceniam książkę w skali od jeden do dziesięć na 8.
Michał Maj napisał bardzo, bardzo motywującą książkę. Każdy kolejny rozdział to dawka motywacji, która przyda się każdemu bez wyjątku. 
Udało mi się odkryć, że to właśnie tego najbardziej mi brakuje. 
Lista marzeń - jest! 
Wyobrażenia, plany - są!
Motywacja - poszła na spacer, ale chyba już wraca. 

Teraz trochę opowiem o okładce. Po pierwsze ona błyszczy! Tytuł i lista marzeń połyskują w świetle i zanim zaczęłam czytać, przyglądałam się im przez dłuższą chwilę. Ważną rzeczą jest też, że ma skrzydełka, które skrywają coś czego nie spodziewałam się ujrzeć w tym wydaniu. Mapę, która jest kolejną rzeczą zachęcającą do realizacji planów. Najpierw pusta i szara, a za kilka lat wypełniona kolorowymi zdjęciami i pamiątkami. Aż się chce gdzieś wyruszyć! Ale najpierw trzeba się dowiedzieć jak i tutaj z pomocą przychodzi nam książka "Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego".

Cała książka Michała Maja to w pewnym sensie pamiętnik z morałem. Autor tworząc ją mógł wspominać kolejne podróże, przygody, jakie go spotkały oraz osoby, które poznał. Natomiast czytelnik miał możliwość odkrycia tajników innych kultur poprzez anegdotki autora. Każdy z rozdziałów poświęcony był innej podróży, czyli innemu marzeniu. Dla mnie najciekawszym marzeniem i historią, jaka je otaczała była jazda na nartach na pustyni. Groteskowe połączenie, ale okazało się, że możliwe. Chyba wtedy najwięcej się działo - Michała spotkało najwięcej trudności, ale też zabawy.
Pozostałe wspomnienia również były ciekawe. Mogłam dużo się dowiedzieć na temat odległych zakątków świata, nie wychodząc z domu.  

Książka "Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego" to pewnego rodzaju podręcznik do nauki podróżowania, którego pierwszy rozdział brzmi "nie ma zasad". Co jakiś czas pojawiały się przydatne wskazówki dotyczące podróżowania w grupie lub znalezienia odpowiednich środków finansowych. Nie były to tylko suche informacje, ale opatrzone przykładowymi adresami stron internetowych propozycje. Nie spodziewałam się, że jest tak dużo organizacji, fundacji i portali, które pomagają wyruszyć w wymarzone miejsce bez wygórowanych kosztów. 

Michał Maj napisał tę książkę tak jakby rozmawiał ze znajomym. Jak dla mnie to idealne podejście do tematu. Czytając nie popadamy w nudę, a fragmenty opisujące zwiedzanie obcych miast są zaskakujące. Ekspresyjność wypowiedzi jest na wysokim poziomie. Zdarzały się akapity, kiedy śmiałam się razem z bohaterami oraz przeżywałam niepowodzenia.

Nikt nie powie, że podróżowanie jest nudne. Nawet zwykła szkolna wycieczka to wiele frajdy. Uważam, że w czasie podróżowania można poznać wielu wartościowych ludzi, tak jak to miała miejsce w czasie wypraw Michała Maja. 

Podsumowując: Zapiszcie swoje marzenia, przeczytajcie "Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego" i spełniajcie je, nie przejmując się niczym. Powodzenia!

Dziękuję serdecznie wydawnictwu Pascal za egzemplarz książki
"Jak spełniać marzenia? Spróbuj niemożliwego"

16 komentarzy :

 1. 8 na 10 to bardzo dobra ocena, więc warto się zastanowić nad tą książką ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo interesująca recenzja! Muszę sięgnąć po tę książkę <3
  http://nikasspace.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo intrygująca książka. Może kiedyś się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta książka powinna mi się spodobać. Może sięgnę po nią w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka super :O

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam dobrze zrobione poradniki :D Chociaż rzadko je kupuję, to jednak pomyśle czy na ten się nie skusić :D A wątek podróży jak dla mnie wielki plus, uwielbiam je w wszelkiego rodzaju książkach.
  Pozdrawiam WiktoriaCzytaRazemZWami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinna Ci się spodobać. Może wyruszysz w jakąś podróż ze wskazówkami autora?

   Usuń
 7. Bardzo optymistyczny tytuł! Już sama okładka przykuła moją uwagę :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja przyjaciółka uwielbia takie pozycje i pożera je bez reszty :) Polecę jej, a i sama liznę co nieco ;)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie znak. Tylko nie Mroczny Znak. ^^
Komentuj, wyrażaj swoje opinie, bądź aktywny. Wiesz, ile to daje mi szczęścia? Każdy komentarz to wielkie wydarzenie. Nie jesteś tylko komentatorem. Jesteś najważniejszą osobą, jaka jest na świecie.
Dziękuje bardzo, że czytasz moje opinie i przemyślenia. Czuję się tym zaszczycona :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka