2017-05-18

English Matters, czyli na 13 piętrze w wymarzonej pracy /recenzja/

Hej,
Dziś przychodzę do Was z kolejnymi wydaniami English Matters.
Oprócz tradycyjnego dwumiesięcznika znalazła się też propozycja "English for beginners". Może i ona znajdzie odbiorców :)

"English for beginners" - język angielski dla początkujących

źródło
Sam tytuł informuje o poziomie zaawansowania artykułów. Nie są one trudne czy skomplikowane. Przedstawiają równie interesujące aspekty życia jak "English Matters", ale w uproszczonej formie. Jeśli wasze umiejętności są powyżej tego progu trudności, nic nie przeszkadza by sięgnąć po magazyn. Sama znalazłam tam wiele ciekawych tematów. Czy wiedzieliście, że w Wielkiej Brytanii nie ma (tytułowego) 13 piętra, uznawanego za pechowe? Albo że brytyjskie puby to tradycja, która trwa i trwa? Oprócz tych ciekawostek znajduje się tam wiele innych wiadomości na różnorodne tematy, od zawodów przyszłości, przez koty aż po popularny ostatnio Snapchat. Sami widzicie, że jest wszystko, tylko wybierać i czytać!
Artykuły są krótkie, o wiele krótsze niż w dwumiesięczniku, a słowniki tłumaczą większość słówek (uwaga, obecność rysunków!). Dlatego każdy, czytając te artykuły zrozumie ich przekaz. Podobnie z krótkimi dialogami czy rozmówkami.
Dodatkowo, co kilka stron pojawiają się małe "przypominajki" związane z podstawami gramatyki angielskiej. Krótko o czasach, których jak wiemy jest dużo, a także o przysłówkach i liczebnikach. Nie brakuje też ćwiczeń, które można samodzielnie wypełnić i sprawdzić swoją wiedzę.
Nawet po kilku latach nauki języka angielskiego warto przypomnieć sobie podstawy, gdyż właśnie tam najczęściej popełnia się błędy.English Matters - numer 64


źródło
W tym numerze English Matters znalazło się kilka artykułów poświęconych wymarzonej pracy albo wykształceniu. Powiem Wam szczerze, że nawet czytając o stanowiskach pracy w światowych koncernach, pojawia się uśmiech na twarzy. A co by było gdybyśmy mieli możliwość pełnoetatowej pracy w Google czy Apple? Prawdziwy raj!
Do gustu przypadł mi tez wywiad z Don Allenem, który stworzył w Polsce teatr, oferujący spektakle w języku angielskim. Nieprawdaż, że ciekawa inicjatywa? Obcowanie z kulturą i językiem obcym za jednym razem.
Rozdział "Hate Speech", czyli "Mowa nienawiści" również przeczytałam z wielką ciekawością. Oprócz przykładowych sformułowań stosowanych by zwalczać nienawiść i agresję, pojawiło się kilka dialogów z różnych filmów. Było to na pewno interesujące.
Teraz czas na część maksymalnie związaną z historią, czyli to co lubię! Najpierw artykuł "Proud to be British" przedstawiający najważniejsze odkrycia i wynalazki Brytyjczyków. Jeśli chcecie się dowiedzieć komu zawdzięczamy napoje gazowane lub internet, warto poznać treść tego tekstu. Został on dodatkowo okraszony kilkoma cytatami naukowców.
Kolejno w  "An Englishman's Home Is His Castle" pojawia się opis najpopularniejszych zamków znajdujących się na wyspie oraz historie z nimi związane. Jest mapa!
Niesamowicie humorystyczna część to ta zawierająca nowo utworzone słowa, powstające przez zmiany w kulturze i bieg historii. Nikt w XVIII wieku nie myślał o cosplayach, a co dopiero blogach. Zadziwiające jak świat szybko się zmienia...
Od samego początku magazynu wszystko jest dopracowane i dopięte na ostatni guzik. Większość artykułów czytałam z dużym zaangażowaniem, zapominając o wszystkim innym.

Jeśli jesteście ciekawi co jeszcze się pojawiło w magazynach, warto zapoznać się z "English Matters"!
***
Dziękuję serdecznie za poznanie bogactwa języka angielskiego wydawnictwu ColorfulMedia

10 komentarzy :

 1. Jak zawsze "English Matters" kusi mnie praktycznie wszystkim i JAK ZAWSZE wiem, że trudno mi będzie w końcu po ten magazyn sięgnąć.
  Nie mam pojęcia, dlaczego tak jest, haha :D
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby jak najszybciej przyszła motywacja do poznania magazynu, bo pomaga szlifować angielski :)

   Usuń
 2. Chciałabym w końcu zaopatrzyć się w jakiś magazyn, są mega! :)
  Pozdrawiam.
  Skryta Książka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepszy sposób na naukę! Czytaj!

   Usuń
 3. Znam je z blogów przeważnie bo sama nie miałam okazji jeszcze tych czasopism przerabiać :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/05/jeansowa-koszula-i-biae-spodnie.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś nadejdzie czas. Jeśli lubisz angielski, na pewno Ci się spodoba :)

   Usuń
 4. Dla mnie tylko ten Hate Speech brzmi fajnie, ale i tak nie przepadam tak ogółem za magazynami :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami warto zmienić książki na coś krótszego :)

   Usuń
 5. super, że pojawiła się również pozycja dla młodszych, początkujących :D nie wiedziałam, że Brytyjczycy są aż tak przesądni :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry sposób by zachęcić do czytania w języku obcym :) widać, że bardzo :)

   Usuń

Zostaw po sobie znak. Tylko nie Mroczny Znak. ^^
Komentuj, wyrażaj swoje opinie, bądź aktywny. Wiesz, ile to daje mi szczęścia? Każdy komentarz to wielkie wydarzenie. Nie jesteś tylko komentatorem. Jesteś najważniejszą osobą, jaka jest na świecie.
Dziękuje bardzo, że czytasz moje opinie i przemyślenia. Czuję się tym zaszczycona :)

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka